Block
O kursie: Angiografia i co dalej?

Kurs „Angiografia i co dalej?” przeznaczony jest dla lekarzy okulistów w trakcie specjalizacji oraz wszystkich innych lekarzy okulistów, którzy chcieliby pogłębić swoją wiedzę na temat badania obrazowego angiografii fluoresceinowej. W trakcie kursu przedstawiony będzie obraz angiograficzny najpopularniejszych jednostek chorobowych wraz z ich diagnostyką różnicową. Omówiona będzie również nowa technika obrazowania siatkówki, angio-OCT, oraz jej przydatność w diagnostyce schorzeń odcinka tylnego.

Kurs przeznaczony dla lekarzy okulistów.

 

Program

9:00
Przywitanie uczestników kursu. Dr n. med. Agnieszka Nowosielska
 
9:05–10:30
Czy to na pewno wysiękowe AMD? – najczęstsze trudności diagnostyczne. Dr n. med. Barbara Kozub
 
10:30–11:15
CRS obraz kliniczny w badaniach diagnostycznych. lek. med. Marta Szaflik 
 
11:20–12:20
Retinopatia cukrzycowa w angiografii fluoresceinowej – czy na pewno widzimy wszystko? Dr n. med. Agnieszka Nowosielska
 
12.20–12.30
Prezentacja Firmy Ofta
 
12:30–13:00    
Lunch
 
13:00–13:30     
Zakrzep żylny w angiografii fluoresceinowej. Dr n. med. Agnieszka Nowosielska  
 
13:30–14:30      
Angio-OCT czy na pewno taka inna angiografia? lek. med. Marta Szaflik
 
14:30–14:45     
Vabysmo-od kliniki do praktyki. Nowe możliwości terapeutyczne nAMD i DME. dr Katarzyna Kowalska-Bylak
 
14:45–15:00     
Quiz z nagrodami 

Prelegenci

Dr n. med. Agnieszka Nowosielska

Dr nauk medycznych Agnieszka Nowosielska to doświadczony chirurg okulista. Posiada specjalizację I i II stopnia z okulistyki. Jest ekspertem w leczeniu schorzeń siatkówki i ciała szklistego. Zajmuje się leczeniem AMD, postaci wysiękowej i suchej, retinopatii cukrzycowej i zakrzepów żylnych. Obroniła doktorat z leczenia makulopatii cukrzycowej z wykorzystaniem lasera. Dr Nowosielska jako jeden z pierwszych okulistów w Polsce, w 2006 roku, rozpoczęła wykonywanie iniekcji do ciała szklistego w przebiegu postaci wysiękowej AMD. Od tego czasu wykonała ponad 11 000 iniekcji różnych leków do wnętrza gałki ocznej (Avastin, Triamcynolon, Lucetis, Ozurdex, Eylea) w różnych chorobach (AMD, DME, CMO, jaskra neowaskularna). Głównym obszarem zainteresowań naukowych dr Nowosielskiej są operacje ciała szklistego i siatkówki czyli witrektomie, zabiegi uważane za najtrudniejsze operacje wykonywane w okulistce.

Czytaj więcej

 

lek. med. Marta Szaflik

Ukończyła Warszawski Uniwersytet Medyczny. W ramach studiów doktoranckich, miała okazję prowadzić zajęcia z polskimi i anglojęzycznymi studentami oraz lekarzami, podczas specjalizacji z medycyny rodzinnej. W trakcie rozwoju kariery zawodowej, uczestniczyła w wielu konferencjach medycznych, zarówno polskich, jak i zagranicznych, jako prelegent i panelista, a także w licznych kursach z zakresu okulistyki w celu regularnego aktualizowania mojej wiedzy. Posiada 15-letnie doświadczenie zawodowe, a diagnoza i leczenie chorób siatkówki zajmuje szczególne miejsce wśród moich zainteresowań zawodowych.

Czytaj więcej

Dr n. med. Barabara Kozub

Specjalistka okulistyki. Ukończyła Warszawski Uniwersytet Medyczny z wyróżnieniem. Odbyła roczne stypendium naukowe na Uniwersytecie Semmelweisa w Budapeszcie. Po studiach rozpoczęła szkolenie specjalizacyjne z okulistyki w SPSK im. Prof. Witolda Orłowskiego CMKP w Warszawie, gdzie obecnie pełni funkcję starszego asystenta. W pracy klinicznej szczególnie interesuje się chorobami siatkówki. Diagnozuje i leczy pacjentów ze zwyrodnieniem plamki żółtej związanym z wiekiem (AMD), retinopatią cukrzycową i zakrzepami żylnymi. Wykonuje też badania w ramach programów badań klinicznych, dotyczących nowoczesnych leków mających na celu leczenie schorzeń siatkówki i plamki żółtej.

Czytaj więcej

Dr Katarzyna Kowalska-Bylak

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, specjalista chorób oczu. Starszy asystent na Oddziale Okulistyki Szpitala im. Orłowskiego w Warszawie. Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu retinopatii cukrzycowej, zwyrodnieniu plamki oraz innych schorzeniach siatkówki. Wykonuje badania OCT, angiografie oraz zabiegi laserowe i iniekcje doszklistkowe. Regularnie uczestniczy w krajowych i zagranicznych konferencjach naukowych.

Czytaj więcej


Data i miejsce

01.04.2023 r. godz. 9:00–15:00

Warszawski Szpital Okulistyczny,
ul. Wolska 165/U7, 01-258 Warszawa


Cena kursu

990 zł netto


Informacje i kontakt

W sprawie zapisów prosimy o kontakt pod adresem marta.dragulska@wszo.pl

 

Block
Warszawska Akademia Okulistyczna

Warszawski Szpital Okulistyczny wraz z Instytutem Oka zapraszają lekarzy okulistów na warsztaty okulistyczne w ramach projektu Warszawska Akademia Okulistyczna.

Projekt został stworzony z myślą o wszystkich lekarzach w trakcie specjalizacji z okulistyki oraz lekarzach okulistach, którzy chcieliby poszerzać swoją wiedzę.