Uczestnicy nabędą wiedzę w zakresie problemów wzrokowych u dzieci i ich wpływie na uczenie się, czytanie, pisanie, koncentrację, zdolności matematyczne. Będą potrafili wykonywać i interpretować testy badające analizę wzrokową i integrację wzrokowo motoryczną.
Szkolenie dedykowane lekarzom, okulistom, optometrystom oraz ortoptystom oraz specjalistom z branży edukacyjnej.
Opis szkolenia
• Limit miejsc: 10
• Hybrydowe
Czym jest dobra diagnostyka?
W dobrej diagnozie nie chodzi tylko o stwierdzenie występowania nieprawidłowości, ale połączenie ich z głównym problemem danego dziecka. Jeżeli nie ma takiego związku, trzeba szukać dalej. Jest to pierwszy i najważniejszy krok dla uzyskania poprawy.
Dlaczego badanie percepcji wzrokowej jest ważne?
Percepcja wzrokowa jest czynnikiem, który pozwala przewidzieć sukces edukacyjny dziecka w pierwszych latach nauki. Zaburzenie percepcji może stanowić przyczynę niepowodzeń szkolnych. Niepowodzenia szkolne są powiązane z niską samooceną, objawami depresji i wystąpieniem zaburzeń lękowych. Dziecko zasługuje na to, żeby otrzymać szybką i najlepszą pomoc zgodnie z aktualnie dostępną wiedzą.
Dla kogo jest to szkolenie?
Dla pracowników ochrony zdrowia i specjalistów z branży edukacyjnej.
Jakie będą efekty szkolenia?
uczestnicy nabędą wiedzę w zakresie problemów wzrokowych u dzieci i ich wpływie na uczenie się, czytanie, pisanie, koncentrację, zdolności matematyczne.
będą potrafili wykonywać i interpretować testy badające analizę wzrokową i integrację wzrokowo motoryczną.
Na jakich testach będziemy pracować?
Na Teście Rozwoju Percepcji Wzrokowej 3, jest to jedyne narzędzie diagnostyczne do badania percepcji wzrokowej, które ma normy dla polskich dzieci.
Dlaczego warto szkolić się u mnie?
Ucząc, kieruję się dwoma zasadami:
Zanim przekażę wiedzę, muszę dogłębnie zrozumieć nauczany materiał. Dopiero wtedy mogę przedstawić zagadnienie w możliwie jak najbardziej przystępnej formie, nie tracąc najważniejszych treści.
Bycie ekspertem w danej dziedzinie nie wystarczy do tego, żeby być dobrym nauczycielem. Dzięki mojemu doświadczeniu w edukacji wiem, na jakie problemy podczas przyswajania nowych umiejętności napotykają kursanci i studenci. Wiem, jak te trudności pokonać.
Program
10:00–17:00
Badanie percepcji wzrokowej. Dr Szymon Zielonka
•
Szczegóły szkolenia online–kurs przygotowawczy:
1. Wstęp
2. Analiza wzrokowa
3. Różnicowanie z dysleksją
4. Badanie analizy wzrokowej
5. Test rozwoju percepcji wzrokowej
6. Istota badania percepcji wzrokowej
7. Test podsumowujący
Prowadzący
Dr Szymon Zielonka
Ukończyłem studia magisterskie z optometrii klinicznej na Salus University (USA) w 2011 r. Uzyskałem stopień doktora na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w 2019 r. Moja praca zawodowa skupia się na edukacji specjalistów i pacjentów. Uczę studentów w Społecznej Akademii Nauk i Wyższej Szkole Nauk o Zdrowi. Prowadzę regularne szkolenia dla pracowników branży optycznej i ochrony zdrowia (m.in. dla firmy Hoya, Optyka Tracewicz, Vision Express). Programuję i wydaję aplikacje do rehabilitacji wzroku. Edukuję pacjentów prowadząc bloga „Tata Optometrysta” na Facebooku i Instagramie. Moje głównie obszary zainteresowań to zaburzenia widzenia obuocznego i akomodacji, percepcja wzrokowa i problemy w nauce, komunikacją z pacjentem oraz skiaskopia.
Warszawski Szpital Okulistyczny wraz z Instytutem Oka zapraszają lekarzy okulistów na warsztaty okulistyczne w ramach projektu Warszawska Akademia Okulistyczna.
Projekt został stworzony z myślą o wszystkich lekarzach w trakcie specjalizacji z okulistyki oraz lekarzach okulistach, którzy chcieliby poszerzać swoją wiedzę.